Co dla dziewczynki na prezent

Stojąc przed półkami z piętrzącymi się zabawkami, nierzadko trudno się zdecydować na którąś z nich. Jeżeli wiemy, co dziecko lubi, to zadanie wydaje się być dziecinnie łatwe. Jednak jeżeli nie mamy takiej pewności, bo na przykład jest to prezent dla córki przyjaciółki, której imię tylko znamy, zadanie wydaje się misją niemożliwą. Na szczęście w takich sytuacjach możemy sięgnąć po sprawdzone zabawki, których popularność nie mija z wiekiem czy modami.

60-latka w świetnej formie

W przypadku dziewczynek są to oczywiście lalki Barbie, które już od ponad 60 lat zachwycają swoją urodą. Wyprodukowana przez przedsiębiorstwo Mattel Barbie stała się jedną z najlepiej sprzedawanych zabawek wszechczasów. To też jedna z najpopularniejszych lalek na świecie. Na przestrzeni lat Barbie stała się prawdziwą ikoną kultury masowej, powstawały o niej filmy, komiksy czy czasopisma.

Jako prezydent i astronautka

Długa żywotność na rynku Barbie, zaowocowała tym, że zobaczyliśmy ją w bardzo różnych odsłonach. Nie chodzi jedynie o wymyślne ubrania i towarzyszące im przepiękne akcesoria. Barbie była już lekarzem, weterynarzem, stewardessą, a nawet astronautką i prezydentem. Widzieliśmy ją również w magicznej odsłonie – jako syrenkę czy latającą wróżkę.

Barbie – niekończąca się opowieść

Dlaczego Barbie cieszy się wciąż taką samą popularnością jak przed laty? Przecież wiele zabawek nawet z krótszym stażem przechodzi do lamusa. Lalki Barbie wyróżnia jednak jedna ważna cecha – uniwersalność. Dziewczynki uwielbiają przebierać je w sukienki, zaplatać warkoczyki, wyginać ręce i nogi czy odgrywać z ich udziałem scenki. Ciekawe dodatki w postaci garderoby, ale też zwierząt, przyjaciół i członków rodziny towarzyszących lalce czyni z Barbie wręcz zabawkę nieśmiertelną.

Sięgając po lalkę Barbie w sklepie zabawkowym, na pewno podejmujemy trafną decyzję. Niezależnie od  upodobań dziecka lalka Barbie okaże się udanym prezentem, który na pewno zostanie skwitowany szczerym uśmiechem wdzięczności.